fbpx

Skontaktuj się z nami +48 518 818 929 lub kontakt@ninaskidan.com

Currency Switcher

Złoty polski - PLN
  • Złoty polski - PLN
  • Euro - EUR

Pierścionek z rubinem

Oprawa jubilerska to proces, który wymaga precyzji oraz skupienia. Polega on na osadzaniu kamieni szlachetnych, takich jak na przykład rubin. Najczęściej jest on umieszczany w pierścionkach czy bransoletkach. Widuje się go też w kolczykach lub w postaci zawieszki do łańcuszków. Za jego popularność odpowiada piękny, intensywny kolor oraz ogromna wartość, jaką sobą przedstawia. Doskonale odnajduje się między innymi w towarzystwie złota. Zapraszamy do sprawdzenia dostępnej oferty!

Rubin – co go wyróżnia na tle innych kamieni szlachetnych?

Pod hasłem „rubin” kryje się kamień szlachetny o bardzo intensywnej, czerwonej barwie, która przyciąga uwagę niemal każdego. Jest to odmiana korundu, a jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa rubens i odnosi się właśnie do jego krwistego odcienia. Oryginalne struktury we wnętrzu klejnotu sprawiają, że każdy z nich jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Idealnie będzie prezentował się jako ozdoba pierścionków czy bransoletek.

Warto pamiętać, że rubin to jeden z najpopularniejszych kamieni szlachetnych, jaki wykorzystuje się w jubilerstwie. Stoi za tym jego kolor i pochodzenie, przez co staje się nieodłącznym elementem unikatowej biżuterii, jak na przykład pierścionki zaręczynowe. Pod względem twardości ustępuje jedynie diamentowi. Jego wyrazisty charakter sprawia, że sięga po niego wiele osób. Ponadto doskonale pasuje do artystycznych i nietuzinkowych projektów, które skupiają się wokół wyjątkowych detali.

Co może symbolizować czerwony kamień szlachetny?

Mówi się, że różnego rodzaju minerały mają rozmaite znaczenie i można je nosić z wieloma intencjami. Rubin to kamień szlachetny, któremu również przypisywana jest pewna symbolika ze względu na jego charakterystyczną barwę. Niektórzy wierzą, że noszony w pierścionku oznacza przede wszystkim siłę witalną, życie oraz młodość. Ma on wyzwalać energię oraz chęci do działania. Odcień tego klejnotu kojarzy się też z romantycznym uczuciem jakim jest miłość, która często objawia się właśnie jako czerwień. Pierścionek z rubinem nawiązuje również do pasji, namiętności oraz intensywnych emocji. Uznawany jest także za talizman, który przynosi swojej właścicielce szczęście.

Artystyczne projekty pierścionków z rubinem

Biżuteria przyjmuje różnorodne formy. Pierścionek z rubinem to prawdziwa klasyka, jednak coraz częściej projekty realizuje się w innowacyjny sposób. Tego typu kamień szlachetny odnajdzie się zarówno na wąskich, złotych obrączkach, jak i na szerokich bransoletach z innych metali. Szlifuje się go na różne sposoby, przez co staje się jeszcze bardziej okazały.

W przypadku takiej biżuterii, jak eleganckie pierścionki z rubinem, stosuje się różne rozwiązania dotyczące oprawy jubilerskiej. Dlatego też mogą być one ozdobione jednym czerwonym klejnotem lub różnymi kamieniami szlachetnymi, które przyciągną uwagę każdego. Doskonale będą się one prezentować na tle złota, srebra czy platyny, dlatego są bardzo chętnie wybierane.

Rubin w wyrobach jubilerskich

Biżuteria od wieków towarzyszy ludziom jako ozdoba, a różnorodne klejnoty są jej nieodłączną częścią. Jako kamień szlachetny, rubin właściwie nigdy nie traci na popularności, dlatego zawsze można go spotkać w pierścionkach, bransoletkach, kolczykach czy naszyjnikach. Jego intensywna, nasycona czerwień nieustannie wzbudza zachwyt i inspiruje do realizowania kolejnych pomysłów.

W naszej pracowni tworzymy pierścionki z rubinami, które są ręcznie szlifowane i oprawione w najpiękniejsze metale. Idealnie nadają się na upominek z okazji zaręczyn lub jako prezent na wyjątkową okoliczność jak na przykład urodziny czy rocznica ślubu. Opieramy się o artystyczne, niebanalne wzory z kamieniami szlachetnymi, które podbijają serca miłośniczek oryginalnych kosztowności. Zachęcamy do odkrycia wyjątkowej kolekcji!

Przejdź do góry