fbpx

Skontaktuj się z nami +48 518 818 929 lub kontakt@ninaskidan.com

Currency Switcher

Złoty polski - PLN
  • Złoty polski - PLN
  • Euro - EUR

Pierścionek z szafirem

Biżuterię tworzy się z różnych materiałów i zgodnie z kreatywnymi pomysłami. Jednym z osadzanych w niej kamieni szlachetnych jest szafir, czyli popularny element między innymi pierścionków, bransoletek, naszyjników czy kolczyków. Za jego powodzenie odpowiada głęboka, nasycona barwa, która nigdy nie wychodzi z mody. Jest on także bardzo wartościowy i stanowi doskonałą ozdobę na przykład dłoni. Świetnie komponuje się ze złotem czy srebrem lub innymi metalami. Zachęcamy do zapoznania się z dostępną kolekcją!

Wyjątkowy kamień szlachetny

Wiele osób rozpozna szlachetny klejnot taki jak szafir już na pierwszy rzut oka. Odznacza się on bowiem wyjątkowo intensywną, ciemnoniebieską barwą, która stała się rozpoznawalna na całym świecie. Kamień jest jedną z odmian korundu, czyli minerału, od którego pochodzą też rubiny. Mimo iż najczęściej kojarzony jest z granatowym odcieniem, może on być też całkowicie bezbarwny, żółty czy zielony. Jego nazwa ma swoje źródło w niemieckim słowie saphir, a z kolei ono wywodzi się ze starogreckiego sappheiros, co oznacza niebieski kamień.

Dzięki swojej niepowtarzalnej estetyce klejnot stał się nieodłączną częścią biżuterii. Popularne są między innymi pierścionki z szafirem, a także naszyjniki, bransoletki, kolczyki oraz inne ozdoby. Do ich obróbki wykorzystywany jest przede wszystkim szlif fasetowy. Jubilerskie wyroby cechują się też niezwykłą twardością, a pod tym względem w niewielkim stopniu ustępują diamentom. Szafir to kamień szlachetny, który jest bardzo cenny i trwały, co również wpływa na jego ogromną popularność.

Symbolika oraz znaczenie szafiru

Wiele osób przypisuje kamieniom szlachetnym specjalne znaczenie. Obejmuje to także pierścionki z szafirem. Mówi się, że symbolizują wierność, czystość, prawdę oraz szczęście małżeńskie, przez co często są wybierane na taką okazję jak zaręczyny. Niektórzy dopatrują się w nim nawet talizmanu, który ma odpędzać od człowieka nieszczęście, chronić przed urokami czy chorobami.

Oryginalne projekty artystycznych pierścionków z szafirem

Ze względu na swoją oryginalną estetykę oraz barwę, niebieski kamień szlachetny jest bardzo często łączony na przykład ze złotem czy srebrem. W naszej pracowni każdy pierścionek z szafirem wykonywany jest według niebanalnego, artystycznego projektu, który wydobywa z materiałów to, co w nich najpiękniejsze. Dzięki temu można podziwiać klasyczne połączenia w nowatorskim ujęciu.

Niepowtarzalne kształty, ciekawe szlify kamienia szlachetnego czy też intrygujące zestawienia kolorystyczne – to wszystko można odnaleźć w naszych nietuzinkowych i kunsztownych pierścionkach z szafirem. Odznaczają się one też uniwersalnym pięknem, przez co będą ozdabiały dłoń swojej właścicielki przez długi czas. Nawet przemijająca moda czy zmieniające się trendy nie sprawią, że przestaną się one doskonale prezentować czy uzupełniać rozmaite stylizacje, zarówno te na co dzień, jak i na bardziej uroczyste okazje.

Nietuzinkowa ozdoba na wiele okazji

Perfekcyjnie oszlifowany niebieski kamień szlachetny jest często spotykany w biżuterii. Pierścionek z szafirem to doskonały prezent na przykład z okazji zaręczyn. Zarówno złoto, jak i srebro sprawiają, że będzie się on wspaniale prezentował także przy innych wydarzeniach. Warto sięgnąć więc po ponadczasowe, uniwersalne piękno i wybrać biżuterię, która przez wiele lat będzie prezentować się tak doskonale, jak pierwszego dnia!

Przejdź do góry