fbpx

Skontaktuj się z nami +48 518 818 929 lub kontakt@ninaskidan.com

Currency Switcher

Złoty polski - PLN
  • Złoty polski - PLN
  • Euro - EUR

Pierścionek z topazem

Biżuteria pełni przede wszystkim funkcję ozdoby. Właśnie dlatego wykorzystuje się w niej kamienie szlachetne, takie jak na przykład topaz. Pojawia się on między innymi jako element różnego rodzaju pierścionków, bransoletek, kolczyków czy też naszyjników. Jest to klejnot znany z wyjątkowej estetyki. To z kolei sprawia, że wiele osób chętnie wybiera go, by zdobił dłoń i subtelnie uzupełniał stylizacje – zarówno codziennie, jak i na specjalną okazję. Zapraszamy do składania zamówień!

Kilka słów o topazie

W branży jubilerskiej często wykorzystuje się różne dekoracyjne minerały. Topaz to kamień szlachetny, który po odpowiedniej obróbce staje się wyrazistym akcentem i pięknie komponuje się ze złotymi i srebrnymi metalami w pierścionkach czy kolczykach. Od wielu lat podbija on serca osób na całym świecie, a jego niebieska lub pomarańczowa barwa przyciąga wzrok i sprawia, że wybierają go miłośniczki subtelnej i dyskretnej elegancji. Warto także wiedzieć, że należy on do grupy krzemianów, przez co jest stosunkowo kruchy, ale za to wyróżnia się bardzo szeroką paletą rozmaitych odcieni.

Historia kamienia szlachetnego i biżuterii, jaką jest pierścionek z topazem, ma swój początek już w starożytności, kiedy był to surowiec bardzo ceniony i pożądany. Jego nazwa ma dwa źródła. Jedno z nich to greckie topázios, co znaczy „poszukiwać”. Z kolei drugie to sanskryckie słowo topas, czyli ogień. Ma to wynikać z jego jasnej barwy i blasku niektórych odmian minerału. Ogromna różnorodność odcieni sprawia jednak, że pod tym mianem kryją się też klejnoty w zupełnie innych odcieniach, dzięki czemu można go z łatwością dopasować do własnych upodobań.

Jakie znaczenie przypisywane jest pierścionkom z topazem?

Wiele osób wierzy, że w kamienie szlachetne posiadają ukryte znaczenie oraz moce. W przypadku topazu niektórzy uważają, że noszenie pierścionka z nim przynosi jego właścicielowi bogactwo, wiarę w siebie oraz szacunek i chwałę. Minerał często znajduje się w królewskich koronnych klejnotach czy też szatach, co zdaje się potwierdzać takie przypuszczenia. Uznaje się także, że topaz stanowi wsparcie w pokonywaniu różnych trudności życiowych i problemów oraz symbolizuje wielką siłę, moc oraz zaszczyty, jakie spłyną na osobę, która nosi go na dłoni. Dodatkowo znaczenie ma też kolor klejnotu. Niektóre osoby uważają, że jego działanie różni się w zależności od odcienia kamienia szlachetnego, jaki jest osadzony w pierścionku.

Wyjątkowe propozycje jubilerskich wyrobów

W naszej pracowni tworzone są pierścionki z topazem, które wyróżnia niepowtarzalny charakter. Stanowią one zatem doskonałą ozdobę. Do ich wytworzenia wykorzystujemy żółte oraz białe złoto, które formujemy w eleganckie obrączki, pasujące do klejnotu. Oprócz tego każdy kamień szlachetny szlifujemy ręcznie, co nadaje mu wyjątkowej estetyki. Całość przygotowywana jest według niepowtarzalnych, artystycznych projektów, dzięki czemu klasyczne i znane od lat połączenia prezentowane są w zupełnie nowej, świeżej odsłonie.

Stawiamy na prostotę połączoną z prawdziwą elegancją. Dzięki temu wybrany pierścionek z topazem idealnie nadaje się na rozmaite okazje i będzie przez długi czas zdobił dłoń swojej właścicielki, bez względu na modę czy panujące trendy w jubilerstwie. Każda biżuteria z kamieniem szlachetnym ma w sobie duszę, a wykonywane w pracowni wzory są tworzone z prawdziwą pasją.

Topaz jako ponadczasowy element biżuterii

Topaz to kamień szlachetny, który idealnie uświetni chwilę zaręczyn. Będzie również doskonałym pomysłem na prezent z okazji rocznicy czy urodzin. Elegancki klejnot może zostać oprawiony w takie metale jak złoto bądź srebro. Pierścionki z topazem są doskonałą ozdobą, a ich subtelne piękno z pewnością oczaruje nową właścicielkę. Zachęcamy do wyboru nietuzinkowej biżuterii, która zachwyca i przyciąga wzrok!

Przejdź do góry