fbpx

Skontaktuj się z nami +48 518 818 929 lub kontakt@ninaskidan.com

Currency Switcher

Złoty polski - PLN
  • Złoty polski - PLN
  • Euro - EUR

Pierścionek z tsavorytem

Biżuteria każdego dnia oczarowuje swoich wielbicieli feerią barw oraz mnogością pięknych, subtelnych wzorów. Zachwycający efekt można uzyskać dzięki wykorzystywaniu wyjątkowych kamieni szlachetnych, takich jak niepowtarzalny tsavoryt. Idealnie sprawdza się on jako element pierścionków, naszyjników, bransoletek czy kolczyków. Dzieje się tak za sprawą przykuwającego wzrok odcieniowi. To właśnie dzięki niemu wiele osób wybiera ten minerał, by przystrajał ich dłoń, czy to w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, czy też podczas bardziej uroczystych okazji bądź wydarzeń. Zachęcamy do poznania pełnej oferty!

Jakim kamieniem szlachetnym jest tsavoryt?

Zielony i błyszczący tsavoryt to popularny minerał, który osadzany jest między innymi na pierścionkach. Należy on do grupy krzemianów. Ma bardzo wysoką twardość, zbliżoną do wartości szmaragdów. Co więcej, przypomina je z wyglądu na pierwszy rzut oka. Odpowiedni szlif wydobywa niezwykle intensywny kolor zielonego kamienia szlachetnego, od którego trudno oderwać wzrok. Jest on bardzo wyrazisty, zatem idealnie nadaje się dla miłośniczek mocnych odcieni.

Ten wyjątkowy kamień szlachetny odkryto stosunkowo niedawno, ponieważ miało to miejsce w roku 1967 w Afryce, na granicy Kenii i Tanzanii. Jego nazwa to propozycja, z jaką wystąpił sir Henry Platt, czyli prezes przedsiębiorstwa Tiffany & Co. Stanowi upamiętnienie Tsavo East National Park, w pobliżu którego minerał ten znaleziono w 1974 roku. Pierścionek z tsavorytem ma więc bardzo współczesną historię.

Jakie znaczenie przypisywane jest zielonemu klejnotowi?

Podobnie jak w przypadku innych szlachetnych kamieni, również i tsavoryt nosi w sobie ukrytą symbolikę. Według założeń powinien on przynosić bogactwo, obfitość, a także zmniejszać strach i obawy związane z realizacją marzeń oraz pragnień. Ponadto wiele osób uznaje, że klejnot ma właściwości wzmacniające i wspierające.

Biżuteria artystyczna, czyli pierścionek z tsavorytem

Charakterystyczny kamień szlachetny doskonale odnajduje się w różnych wyrobach jubilerskich. Szczególnie intrygujące są pierścionki z tsavorytem, gdyż jego zielony kolor natychmiast przyciąga uwagę. Idealnie komponuje się na przykład ze złotem, dlatego stanie się świetnym uzupełnieniem biżuterii. Tak intensywna barwa z pewnością przyciągnie miłośniczki mocnych akcentów i wyrazistych dodatków, które uwielbiają nietuzinkowe projekty oraz detale.

Pierścionek dla miłośniczek intensywnych kolorów

Szlifowany ręcznie tsavoryt to kamień szlachetny, który świetnie sprawdzi się w niestandardowych propozycjach. Będzie doskonałą ozdobą na przykład pierścionka zaręczynowego lub biżuterii wręczonej z okazji urodzin czy rocznicy. Jego kolorystyka kojarzy się z wiosną, przyrodą i życiem, zatem z pewnością doceni go wiele osób. Wyjątkowy wyrób jubilerski idealnie uzupełni strój i stanie się ciekawym dodatkiem dla osób, które uwielbiają elegancję oraz niepowtarzalny styl. Bez wątpienia warto więc zapoznać się z kolekcją pierścionków z tsavorytem!

Przejdź do góry